کد مطلب: 21519 تعداد بازدید: ۲۷۶

تشکیل انجمن کتابداران و صندوق تجهیز کتابخانه های مدارس استان

تشکیل انجمن کتابداران و صندوق تجهیز کتابخانه های مدارس استان

سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۶:۵۷
معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان از برگزاری نشست توجیهی تشکیل انجمن کتابداران و صندوق تجهیز کتابخانه های مدارس علمیه خواهران استان به همت مدیریت حوزه علمیه این استان خبر داد.

صدیقه بهرامی در نشستی که ظهر امروز سه شنبه 26 آبان با حضور کتابداران مدارس علمیه خواهران استان در مدرسه علمیه الزهراء(س) گرگان برگزار شد، اظهار داشت:مدارس علمیه خواهران استان  همواره کانون علم محوری و تقوا آفرینی بوده است.

وی خاطر نشان کرد: حضور طلاب و فضلای پر تلاش، عطر و بوی دل انگیز مباحثات قرآنی، حدیثی، فقهی، کلامی و علوم انسانی؛ مدارس علمیه را به خاستگاه علم و معنویت تبدیل کرده است.

 معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان افزود: امروزه در مدارس علمیه خواهران استان نیز شاهد تعالی، رشد، فراگیری تربیت دینی و ارائه تحقیقات فاخر می باشیم. حجم انبوه عالمان، مبلغان و محققان امور دینی از خیل عظیم بانوان، گواه این ادعاست.

بهرامی با بیان اینکه 12 کتابخانه در مدارس علمیه سطح دو و سه با گرایش های تخصصی تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول و کلام اسلامی مشغول به فعالیت علمی هستند، اعلام کرد: در حال حاضر طلاب سطح دو و سه ملزم به تدوین تحقیقات پایانی و پایان نامه هستند که نیاز به حمایت جدی در مقوله تأمین منابع مکتوب (عمومی و تخصصی)، نرم افزارهای پژوهشی، امکانات سخت افزاری و کتاب های درسی و مانند آن دارند.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: مدیریت حوزه علمیه خواهران استان با اجرایی کردن طرح صندوق تجهیز کتابخانه ها در پی رفع نقصان ها و تأمین نیازهای مدارس علمیه خواهران گلستان برآمده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از تشکیل انجمن کتابداران مدارس علمیه استان خبر داد و تصریح کرد: این انجمن به منظور ترویج فرهنگ کتابداری، ایجاد بستر مناسبی برای مهارت افزایی کتابداران، تربیت نیروهای مستعد و علاقمند به تحقیق و ارتقاء فعالیت های پژوهشی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: این امر نوید ارتقای کیفی و کمی مباحث علمی ـ پژوهشی مدارس علمیه استان را به همراه دارد. امیدواریم که با اجرای این طرح ها نیازهای پیش گفته شده و زمینه ی ارتقای علمی ـ پژوهشی مدارس استان را فراهم آورد.

در پایان این جلسه طرح هایی به رأی گذاشته شده و به تصویب نهایی اعضاء رسید. لازم به ذکر است برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی نیز به کتابداران اعلام شد.