کد مطلب: 21351 تعداد بازدید: ۲۷۲

اولین نیاز یک مبلغ برای تبلیغ اصلاح بین خود و خداست

اولین نیاز یک مبلغ برای تبلیغ اصلاح بین خود و خداست

دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۸:۴۶
زهرا محمدی استاد اخلاق مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد کتول در جمع طلاب این مدرسه در سخنانی درباره ی نقش و جایگاه مبلغان در عرصه ی تبلیغ دین گفت: اولین نیاز یک مبلغ برای تبلیغ اصلاح بین خود و خداست.

محمدی با اشاره به اینکه امام حسین(ع)علت عدم تاثیر حرف حق در بین مردم آن زمان را پرشدن شکم ها از حرام بیان کردند، تأکید داشت: امروز وظیفه ی طلاب و مبلغان این است که مردم را با حلال و حرام خداوند آشنا کنند.

وی تصریح کرد: غالبا مخاطب مبلغان حوزه ها زنانی هستند که کارخانه ی آدم سازی به شمار می آیند. لذا وظیفه ای که بردوش ماست بسیار سنگین است؛ چرا که ما می توانیم با تبلیغ درست دین و شناساندن سیره ی ائمه(ع)به مردم در زمینه سازی ظهور حضرت مهدی(عج) نقش داشته باشیم.

این استاد حوزه یادآور شد: با نگاهی اجمالی به وقایع عاشورا و زندگی امام حسین(ع)در می یابیم که ایشان تا چه حد به مسئله تربیت و خانواده اهمیت می دادند که حتی در هنگام جنگ به خاطر حضرت سکینه(س) از اسب پیاده شدند تا ببیند او چه می گوید.

محمدی با یادآوری وظایف والدین نسبت به فرزندان و فرزندان نسبت به والدین، اظهار کرد: با رعایت این حقوق و وظایف می توانیم حداقل خود و خانواده خود را از گمراهی و تبعیت از هوای نفس و شهوات نجات دهیم.

وی در پایان از طلاب و روحانیون خواست تا در عصر حاضر که با شبیخون فرهنگی مواجه هستیم بصیرت داشته باشند و خود را به سلاح علم و عمل تجهیز نمایند تا بتوانند پاسخگوی شبهات و دسیسه های دشمن باشند.