کد مطلب: 21229 تعداد بازدید: ۲۸۷

جریان عاشورا تحقق عینی ارزش های الهی است

جریان عاشورا تحقق عینی ارزش های الهی است

یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۲:۰۷
آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان گفت: همه عالم، تجلی اسماء و صفات ذات اقدس الهی است که در روز عاشورا و بواسطه سپاه اندک اباعبدالله(ع) این تجلی، متجلی گشت.

مراسم "عصر شعر عاشورایی" با عنوان "رویت جمیل" با حضور آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان از سوی موسسه آموزش عالی و مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان برگزار شد.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکهجریان عاشورا تحقق عینی ارزش های الهی است، بیان داشت: همه عالم، تجلی اسماء و صفات ذات اقدس الهی است که در روز عاشورا و بواسطه سپاه اندک اباعبدالله(ع) این تجلی، متجلی گشت.

وی افزود: اشعار عاشورایی نقش بسیار زیادی در جریان ساختنوتبیین نهضت عاشورا و نیز انتقال پیام آن دارد. لذا شعرا باید در اشعار خود این مهم را مورد توجه قرار دهند و با اشعار شایسته خود نهضت عاشورا را همچنان زنده نگه دارند.

مؤسس اين مدرسه تصريح كرد: لطافت و ظرافت شعر، ابزار مناسبی برای انتقال پیام عاشورا است. چرا که شعر آمیخته با اشک و احساس است و این اشک و احساس به عنوان یک جریان و پلی است که فاصله انسان را با خوبی ها کم خواهد نمود.

آیت الله نورمفیدی با استناد به فرازی از مناجات خمسه عشر پیرامون شیرینی محبت به خدا بيان داشت: هدف قیام اباعبدالله(ع) بریدن از قفس نفسانیت و منیت و پیوستن به خدا است که این یعنی یک دنیا عرفان و چشیدن محبت الهی که باید شعرا در اشعار خود بتوانند این حقیقت را به مخاطبین انتقال دهند.

وي خاطرنشان كرد: مراد از اینکه می گوییم اگر عاشورا نبود از اسلام چیزی باقی نمی ماند، این است که آنچه به عنوان لُب اسلام بود؛ هم در بُعد ایمان و توحید و هم در بُعد مسائل اخلاقی و رفتاری توسط امام حسین(ع) در روز عاشورا  پیاده شد. در اشعار عاشورایی این حقیقت ها باید جلوه نماید و باید این الگوها به جوانان شناخته شود.

نماینده ولی فقیه در استان تأكيد داشت: امروزه جامعه ی ما مکتب و آرمان می خواهد، اگر الگوها درست ارائه نشود، قطعا جوانان به دنبال افرادی می روند که شناختی از اسلام ندارند.