کد مطلب: 21228 تعداد بازدید: ۲۲۷

هرگاه محبت الهی در دل قرار گیرد، محبت به گناه و دنیا از دل می رود

هرگاه محبت الهی در دل قرار گیرد، محبت به گناه و دنیا از دل می رود

یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۹:۵۷
نرگس مهیاپور فرمانده بسیج مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان گفت: هرگاه محبت الهی در دل قرار گیرد، محبت به گناه و دنیا از دل می رود.

مهیاپور در مراسمي كه به مناسبت عزاداري امام حسين(ع) در جمع طلاب این مدرسه برگزار شد، بیان داشت:از امام علی (ع) وارد است؛ از جمله چیزهایی که باعث می شود انسان مشمول اکرام خداوند قرار بگیرد، دفاع از حق، مبارزه با نفس و نیز محبت به خداست.

وي تصريح كرد: هرگاه محبت الهی در دل قرار گیرد، محبت گناه و نیز محبت دنیا از دل می رود. محبت الهی بود که موجب شد امام حسین(ع) از اهل بیت خود بگذرد و این محبت الهی کربلا را به وجد آورد.  

فرمانده بسیج اين مدرسه اظهار داشت: زیارت عاشورا از این جهت بیشتر مورد عنایت بوده که ابراز محبت به اهل بیت و دوستداران آنها و اظهار برائت از دشمنان آنهاست. و نيز لعن و نفرین بر آنها خیلی پررنگ تر و محکم تر بیان شده است.

مهیاپور با بيان اينكه این زیارت حاوی مضامین بلند عرفانی، توحیدی و اخلاقی است که بر قرائت روزانه آن بسیار سفارش و تاکید شده است، افزود: اساس و سند این زیارت در دو کتاب از کتب قدمای ما ذکر شده است. اول کتاب مصباح مرحوم شیخ طوسی (رحمه الله) و نیز در کتاب کامل الزیارات ابن قولویه هم آمده است.

وي با اشاره به فراز ابتدایی از این زیارت به بحث پیرامون واژه اکرام پرداخت: واژه اکرام و مکرم  به معنای گرامی داشتن و عزت و احترام است که در قران کریم در سه مورد بکار رفته است. در زیارت جامعه کبیره هم آمده است که " اهل بیت (ع) جز مکرمون هستند".