کد مطلب: 21222 تعداد بازدید: ۳۰۹

از مهم ترین پیام های عاشورا توجه به آسیب های دشمن خارجی و درونی است

از مهم ترین پیام های عاشورا توجه به آسیب های دشمن خارجی و درونی است

یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۲:۴۵
فاطمه معاونی استاد دانشگاه و عضو هیئت امنا مدرسه علمیه الزهراء(س)مینودشت گفت: انسان باید شعور حسینی داشته باشد. پاداش اشک بر امام حسین(ع) خیلی زیاد است اما اگر همراه با شعور و بصیرت حسینی باشد، اثر فراوانی دارد.

معاونی در میزگرد عاشورایی که ویژه دانش آموختگان و مبلغین مدرسه علمیه الزهرا(س) مینودشت برگزار شد، به بیان راه های بیداری از غفلت پرداخت و عنوان کرد: یاد مرگ، محاسبه کردن و کسب معارف دین از جمله این راه هاست. بیداری به این معنی است که از مکتب عاشورا طوری درس بگیریم که انصارالحسین، انصارالمهدی شوند.

وی تصریح کرد: انسان در مواجهه با غفلت باید به طبیب روح رجوع کند که بهترین طبیبِ الگوهای عملی اهل بیت(ع) هستند و توسل به آنها بهترین کار است.

این استاد دانشگاه با برشمردن پیام های عاشورا، یکی از آن پیام ها را امیدواری ذکر کرد و افزود: فرد عاشورایی استرس و اضطراب و ناامیدی در دل ندارد، منتظر امام زمان هم اینگونه است.

معاونی از دیگر پیام های عاشورا را توان زیادی داشتن، حیا و تربیت امام زمانی دانست.

وی اظهار داشت: باید خود را برای عصر ظهور آماده کرده و در خود انقلاب درونی ایجاد کنیم. و بدانیم که در امر تبلیغ، آداب و فرهنگ ها عوض شده، رسالت و مسئولیت طلاب سنگین تر شده است و باید بیش تر کار بشود.

عضو هیئت امناء این مدرسه بیان داشت: در راستای عاشورا، 4 نوع آسیب و دشمن داریم. یک دشمن خارجی که مشخص است و سه دشمن درونی.

معاونی ادامه داد: از جمله دشمن های درونی، کودکانه مطرح کردن واقعه بزرگ عاشورا، بازی کردن با احساسات دینی دیگران توسط بعضی از مداحان و تحریف عاشورا است. در این زمینه طلاب باید تحریف را بشناسند و با سخنرانی ها و نگارش مقالات این تحریف ها را از بین ببرند.

وی با بیان اینکه یکی از مهم ترین پیام های عشورا توجه به آسیب های دشمن خارجی و دشمن درونی است، خاطرنشان کرد: هر انسانی با توانایی که دارد می تواند به مقام بالاتری برسد. اگر بخواهیم خود را مهک بزنیم که امام زمانی هستیم، باید عیوب خود را شناسایی کرده و به دنبال راهکار باشیم.  

این استاد دانشگاه در پایان تأکید کرد: وقتی امام ما امام زمان(عج) است، تربیت ما هم باید امام زمانی باشد. و این جلسات باعث رشد ما شود. رشد معنوی و مذهبی باید بالا برود. اگر تربیت ها درست شود، مشکلات حل می شود.