کد مطلب: 21221 تعداد بازدید: ۳۱۳

سعادت و سلامت جامعه، به سلامت و پویایی نظام خانواده وابسته است

سعادت و سلامت جامعه، به سلامت و پویایی نظام خانواده وابسته است

یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۵:۵۸
زهرا ابوالقاسمی مشاور و استاد مدرسه علمیه الزهرا(س) مینودشت گفت: خانواده از منظر ارزش های اسلامی به عنوان عظیم ترین و مهم ترین نهاد بشری است که مسئولیت هایی را به عهده دارد. سعادت و سلامت جامعه به سلامت و پویایی نظام خانواده وابسته است. و این سلامت، سعادت و تعادل خانواده به کیفیت روابط زوجین، والدین و فرزندان بستگی دارد.

ابوالقاسمی در نشست توجیهی «مشاورین و خانواده های طلاب» که در مدرسه علمیه الزهرا(س) مینودشت برگزار شد، بیان کرد: خانواده نقش بسیار زیای در ایجاد جامعه ای سالم دارد. همکاری اعضای خانواده با یکدیگر بسیاری از مشکلات را از بین می برد.

وی با تأکید بر اینکه اعضاء خانواده به مشورت با یکدیگر اهمیت دهند، افزود: اعضاء خانواده سعی کنند کانون خانواده را گرم و صمیمی و با نشاط نگه دارند. کارشناسان معتقدند فرزندانی که در خانواده هایی شاد بزرگ می شوند، از هر نظر موفق ترند.

مشاور این مدرسه ضمن اشاره به روایتی از امام صادق(ع) خاطرنشان کرد: دین اسلام راهکارهای مختلفی درباره خانواده با نشاط ارائه کرده است. از جمله؛ راضی بودن به رضای خداوند متعال است، تفاهم داشتن، شبیه شدن به سبک زندگی رسول الله، احترام  گذاشتن به یکدیگر، محبت کردن و خوش اخلاقی.

وی اظهار داشت: بدون تردید خانواده های از هم گسیخته و متزلزل جامعه متزلزل را پدید می آورند. جامعه ای که در آن نشانی از خانواده سالم نباشد، مشکلات زیادی خواهد داشت. سعادت و رشد تحول هر جامعه ای در گروه  وجود خانواده های متعدد، مستعد و سالم است.