کد مطلب: 21220 تعداد بازدید: ۲۸۷

نهضت عاشورا تجلی ولایت ائمه عصمت و طهارت است

نهضت عاشورا تجلی ولایت ائمه عصمت و طهارت است

یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۰:۲۴
نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان گفت: علاقه و محبت قلبى به اهل بيت(ع) كه اگر پس از معرفت به مقام و جايگاه ايشان بدست آيد هيچ گاه زايل نخواهد شد.

 آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در جلسه اخلاق هفتگی خود در جمع طلاب سطح دو و سه این موسسه آموزش عالی و مدرسه علمیه الزهراء(س) گرگان به بحث پیرامون محبت و مودت به ائمه معصومین پرداخت.

وی بیان داشت: محبت یک کیفیت نفسانی است و نیاز به عواملی دارد تا این علاقه ایجاد شود. انسان معمولاً مجذوب کسی یا جایی می شود که گره از کار او بگشاید و او را به ره برساند. در رابطه هایِ اجتماعیِ افراد، به وضوح این مساله دیده می شود. لذا این علاقه و محبت نیاز به یک عامل بیرونی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: اولين و مهم ترين اسباب محبت معرفت است. هرگونه ارتباط محبت ‏آميز و قلبى مبتنى بر معرفت و شناخت است و محبت بدون شناختن، تصور نمي شود، زيرا انسان چنين است كه تا به چيزي معرفت نيابد، بدان محبت نمي ورزد. همچنين است علاقه و محبت قلبى به اهل بيت(ع) كه اگر پس از معرفت به مقام و جايگاه ايشان بدست آيد، هيچ گاه زايل نخواهد شد.

آیت الله نورمفیدی در ادامه با بیان اینکه نوع رابطه ما با اهل بیت(ع)، بر چه مبنایی باید باشد؟ افزود: قرآن کریم روی این رابطه تاکید دارد و مودت اهل بیت را اجر رسالت پیامبر(ص) معرفی می کند: (قل لا اسئلکم علیه اجرا الاالمودة فی القربی). هنگامی محبت و مودت ما به اهل بیت(ع) ریشه دار و عمیق خواهد بود که در همه ابعاد به شناخت و بصیرت و معرفت درست نسبت به آنان دست یابیم.

وی ادامه داد: گریستن بر امام حسین(ع) زمانی ارزشمند است كه از روی معرفت و شناخت راه و پیام ایشان باشد. نود درصد واقعه عاشورا تجلی نورانیت، توحید، اخلاق و فضایل است. لذا شما طلاب علوم دینی به عنوان مروج دین مبین اسلام باید در شناخت و ترویج این ابعاد عاشورایی تلاش نمایید.