کد مطلب: 21148 تعداد بازدید: ۳۰۹

همایش«افسران جنگ نرم امروز، وارثان رزمندگان»

همایش«افسران جنگ نرم امروز، وارثان رزمندگان»

چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۴:۲۵
همایش«افسران جنگ نرم امروز، وارثان رزمندگان» در مدرسه صدیقه طاهره(ع)انبارالوم برگزار شد .

حجت السلام پوراسد معاون فرهنگی تربیتی سپاه ناحیه آق قلا در همایش«افسران جنگ نرم امروز وارثان رزمندگان» در مدرسه صدیقه طاهره(ع)انبارالوم برگزار گردید، گفت: جنگ نرم شامل هرگونه اقدامات روانی و تبلیغاتی علیه جامعه یا گروه می شود که هیچ جنگ و خونریزی به دنبال ندارد.

پوراسد با بیان اینکه در جنگ نرم دشمن با سه شگرد؛ جبهه نظامی، جبهه اقتصادی، جبهه دین ستیزی با ما می جنگد، افزود: جبهه دین ستیزی از دو دسته دیگر اهمیت بیشتری دارد. چرا که دشمن با ایجاد شبهه در ذهن جوانان افکار آنان را درهم می ریزد.

وی تصریح کرد: جنگ نرم، استراتژیک های مختلفی دارد. مانند استراتژیک قورباغه ای و عنکبوتی به این معنا که دشمن به صورت مرحله ای فرهنگ خود را به جامعه انتقال می دهد و یا اینکه بی بندوباری در بین خانواده ها ایجاد می کند.

معاون تعلیم و تربیت سپاه ناحیه آق قلا در پایان سخنانتش تآکید کرد: به فرموده حضرت آقا ناامیدی سم است و همواره باید با فراهم کردن مقدمات مقابله با جنگ نرم، از جمله بسته نگه داشتن فضای جامعه از نفوذ دشمن جلوگیری کرد و نباید احساسی عمل کرد. همایش در مدرسه علمیه خواهران حضرت صدیقه فاطمه(س) شهر گرگان برگزار شد.