کد مطلب: 21021 تعداد بازدید: ۲۳۱

عاشورا معجزه دوباره خداوند برای احیای اسلام

عاشورا معجزه دوباره خداوند برای احیای اسلام

یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۵:۱۶
نشست تربیتی با موضو ع " زیبایی های عاشورا " با سخنرانی حجت الاسلام سید ابوالحسن حسینی کارشناس فرهنگی و مدرس حوزه در جمع طلاب و خانوادهایشان د رمدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(س)گرگان برگزار شد

نشست تربیتی با موضو ع  " زیبایی های عاشورا "  با سخنرانی حجت الاسلام سید ابوالحسن  حسینی کارشناس فرهنگی و مدرس حوزه در جمع طلاب و خانوادهایشان د رمدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(س)گرگان برگزار شد.

حسینی با اشاره به اینکه عزاداری نه وسیله و نه هدف است و فقط لازمه است، تصریح کرد: با اینکه  مردم در ایام محرم در مجالس امام حسین شرکت می کنند اما تغییر رفتار خاصی نداریم. علتش این است که کمتر به زیبایی های عاشورا اشاره شده است. ما باید مسائل راهبردی را برای تعیین مسیر بیان کنیم. باید امام حسین را با نگاه زیبا معرفی کنیم تا دنیا عاشق امام حسین شود.

وی  با بیان اینکه تنها وسیله بسترسازی برای ظهور، عاشورا است اما نه عاشورای غم انگیز تصریح کرد: خداوند اعجاز قرآن را برای بوجود آمدن و احیای دوباره اسلام که به دست خلفا و بنی امیه منحرف شد، آورد.

کارشناس مذهبی با طرح این سوال که چرا امام حسین در شب عاشورا مهلت خواستند؟ ادامه داد: حضرت تدبیرهایی داشتند که اگر جنگ در شب اتفاق می افتاد، این تدابیر از بین می رفت. خداوند طراحی کرده که به وسیله عاشورا، ظهور را برنامه ریزی کند.