کد مطلب: 20999 تعداد بازدید: ۳۷۴

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران تأکید کرد؛

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: به ابعاد تربیتی خواهران طلبه باید نگاه جامع داشت

شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۳:۱۸
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: به ابعاد تربیتی خواهران طلبه باید نگاه جامع داشت تا دچار افراط و تفریط در آن نشد.

حجت‌الاسلام رضا اسکندری در نشست مدیران و معاونان فرهنگی مدارس علمیه خواهران استان گلستان خطاب به حاضران گفت: پیام دین را طوری انتخاب و مطرح کنید که جذاب و تأثیرگذار باشد.

وی با بیان این‌که نگاه ما به تربیت در ابعاد مختلف علمی، اجتماعی، سیاسی و خانوادگی باید جامع باشد، تصریح کرد: خواهران طلبه باید به گونه‌ای تربیت شوند که روز به روز بر موفقیت آن‌ها افزوده شده و در جامعه نقش مؤثری ایفا کنند.

معاون فرهنگی تبلیغی حوز‌ه‌های علمیه خواهران تبلیغ را بیان پیام به صورت جذاب و تأثیرگذار در مخاطب دانست و گفت: در جامعه جذابیت‌های جدیدی برای جوانان ایجاد شده که آسیب‌هایی به اقشار مختلف اجتماعی وارد کرده است. به همین دلیل پیام دین باید جذاب و تأثیرگذار بیان شود.

حجت‌الاسلام اسکندری تأکید کرد: روحیه تعامل اجتماعی در طلاب را باید تقویت کرد تا بتوانند در تعامل با خویشاوندان و سایر اقشار اجتماعی به ویژه بانوان تأثیرگذار باشند. مبلغان باید به اقتضا مخاطب و با توجه به تفاوت‌های سنی، جنسیتی، تحصیلی و فرهنگی در ارائه پیام‌های دینی دقت کند.

وی با بیان این‌که تبلیغ امر پیچیده‌ای است، یادآور شد: طلبه به روان شناسی مخاطب باید دقت کند. در دنیای امروز تنها با اطلاعات دینی و فقهی نمی‌توان به موفقیت رسید.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران استفاده از فضای مجازی را یکی از شیوه‌های جدید تبلیغی عنوان کرد و گفت: البته مهم‌ترین اولویت تبلیغ چهره به چهره در محیط‌های آموزشی، مدارس، حسینیه‌ها و مساجد است.

گفتنی است، این نشست به همت مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گلستان برگزار شد