کد مطلب: 105048 تعداد بازدید: ۲۹

در مراسم کلنگ زنی مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) کلاله مطرح شد:

حوزه‌های علمیه منشا بالندگی پویایی و نشاط جامعه

چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۴:۵۵
امام جمعه شهرستان کلاله در مراسم کلنگ زنی مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) این شهرستان گفت: حوزه‌های علمیه منشا بالندگی پویایی و نشاط جامعه است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، حجت الاسلام والمسلمین نجفعلی قاسمی در مراسم کلنگ زنی پروژه مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) شهرستان کلاله، عید مبعث را عزیزترین روز تاریخ انسانیت خواند و بیان کرد: عید بزرگ مبعث، روز سعادت بشر و تا ابد سرچشمه خیرات و روز بزرگ‌ترین اهداء نعمت خدا به بشریت است زیرا خداوند می فرماید: «لقد من الله علی المومنین اذ بعث فیهم رسولا من انفسهم».

* حوزه های علمیه منشا بالندگی پویایی و نشاط جامعه است

وی یکی از مهمترین مراکز فرهنگ‌ساز دینی و موثر در تولید فرهنگ نبوی و فرهنگ بعثت و فضائل انسانی را حوزه‌های علمیه دانست و افزود: حوزه‌های علمیه همان شجره طیبه‌ای هستند که «اصلها  ثابت و فرعها فی السماء تؤتی أکلها کل حین باذه ربها».

امام جمعه کلاله خاطرنشان کرد: وجود حوزه‌های علمیه ریشه در تاریخ اسلام و خانه اهل بیت(علیهم السلام دارد که با تاریخ ۱۲۰۰ساله خود یک مرکز مبارک و پرافتخار و بابرکت است و هزاران دستاوردهای علمی و عملی در طول تاریخ در عرصه‌های خدماتی، اجتماعی، سیاسی و علمی برای بشریت به همراه داشته است.

حجت الاسلام قاسمی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه با دو وظیفه بسیار مهم فهم و شناخت دین و ابلاغ آن به مردم، منشا بالندگی، پویایی و نشاط جامعه است، خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه بزرگ‌ترین خدمات را به بشریت داشته و یکی از دستاوردهای انقلاب، حوزه های علمیه خواهران است که البته قبل از انقلاب تعداد آن محدود بود اما بعد از انقلاب در زمینه تعلیم و تربیت بانوان این قشر تاثیرگذار در جامعه فراهم شده است.

وی ابراز کرد: امروزه حوزه‌های علمیه خواهران و اهل تسنن در سراسر کشور برای تربیت کارشناسان و مبلغان دین تاسیس شده که این امر فوق العاده بابرکتی است؛ یکی از این حوزه‌ها، مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) شهرستان کلاله است که از سه سال پیش در مکان‌های استیجاری شروع به کار کرد.

امام جمعه کلاله در پایان با تقدیر و تشکر از دست‌اندرکاران امر، گفت: زمینی که امروز کلنگ زنی می‌شود، از طرف خانواده خانم عصمت شیخ ملکی هدیه شده است.