کد مطلب: 105047 تعداد بازدید: ۴۳

در مراسم کلنگ‌زنی مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) کلاله اعلام شد:

35 طلبه حاصل سه سال فعالیت کارکنان مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) کلاله

چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۲:۱۳
مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان در مراسم کلنگ‌زنی مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) کلاله گفت: با گذشت سه سال از فعالیت کارکنان مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) کلاله، 35 طلبه در حال تحصیل هستند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، مراسم کلنگ‌زنی مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) کلاله با حضور مسئولان حوزه علمیه خواهران استان، علمای شیعه و سنی، مسئولین شهرستانی و کارکنان این مدرسه برگزار شد.

خانم سیده نفیسه حسینی واعظ در مراسم کلنگ‌زنی ساختمان این مدرسه علمیه بیان کرد: همه انسان‌ها به‌ویژه بانوان به اسلام بدهکار هستند زیرا آنان در قبل از اسلام جایگاهی نداشتند اما با ظهور اسلام زمینه حضور بانوان و نقش آنان شناخته شد.

وی ادامه داد: بانوان نسبت به انقلاب اسلامی نیز وظیفه مهمی را به عهده دارند که در گام دوم انقلاب باید خود را برای تمدن سازی اسلامی با توجه به بیانیه گام دوم ایفا نمایند؛ از این رو، بانوان بیشتر از مردان وظیفه به عهده دارند.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان، یکی از ثمرات و دستاوردهای انقلاب اسلامی را مدارس علمیه خواهران معرفی کرد که پس از انقلاب اسلامی به منظور فراگیری معارف اسلامی برای بانوان ایجاد شد که پیش از آن نه تنها در حوزه علمیه، بلکه در دانشگاه‌ها نیز شرایطی وجود نداشت که خواهران به سطح تحصیلات عالیه همراه با نگه‌داشتن ایمان دست یابند.

* 35 طلبه حاصل سه سال فعالیت کارکنان مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) کلاله

حسینی واعظ با بیان دستاوردهای مدارس علمیه خواهران استان، گفت: مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) کلاله در سال 1396تاسیس شد که تاکنون 35 طلبه در سه پایه در حال تحصیل هستند.

وی اعلام کرد: این مدرسه علمیه در 3100 متر و زیربنای 730 متر احداث خواهد شد.