کد مطلب: 104699 تعداد بازدید: ۵۰

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان:

ساختمان دو مدرسه علمیه خواهران در گرگان و بندرترکمن افتتاح شد

چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۶:۴۴
مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان گفت: ساختمان دو مدرسه علمیه خواهران در گرگان و بندرترکمن افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم حسینی واعظ اعلام کرد: در بیست‌وپنجمین سالگرد تاسیس مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور، و همزمان با افتتاح 42 پروژه ساختمان و کلنگ زنی مدارس علمیه  خواهران کشور، مدارس علمیه حضرت صدیقه فاطمه(س) گرگان و فاطمه الزهراء(س) بندرترکمن افتتاح شد.

وی توضیح داد: مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(س) گرگان در زمینی به مساحت ۲ هزار مترمربع و حدود هزار و ۶۵۰ متر زیربنا در سه طبقه و 5 کلاس با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال از محل کمک‌های هیات موسس، اعتبارات ملی و استانی و ردیف بودجه حوزه‌های علمیه کشور ساخته شد.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان افزود: مدرسه علمیه حضرت فاطمه الزهراء(س) بندرترکمن نیز در زمینی به مساحت ۷۰۰ و با زیربنای ۲ هزار مترمربع در چهار طبقه با 5 کلاس از محل اعتبارات خیرین توسط جمعیت تعاون اسلامی احداث شد.

حسینی واعظ گفت: کاربری مدرسه گرگان آموزشی و کاربری مدرسه بندرترکمن اداری، آموزشی و خوابگاهی است.

وی اظهار کرد: مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(س) گرگان در حال حاضر ۱۸۰ طلبه و مدرسه حضرت فاطمه الزهراء(س) بندرترکمن ۸۵ طلبه دارد.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان ادامه داد: در حال حاضر هزار و ۵۰۰ طلبه خواهر در ۱۵ مدرسه مشغول تحصیل علوم دینی هستند که از این تعداد ۱۲ مدرسه در سطح ۲، یک موسسه در سطح سه و یک مدرسه در سطح چهار مشغول فعالیت هستند.

حسینی واعظ افزود: از ابتدای تاسیس اولین مدرسه علمیه خواهران گلستان در سال ۶۱ تاکنون بیش از هزار و ۸۰۰ طلبه خواهر از این مدارس فارغ‌التحصیل شدند.