کد مطلب: 103619 تعداد بازدید: ۳۶

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران گلستان:

پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه خواهران آغاز شد/ حذف آزمون بازپذیری از سال تحصیلی 1402 – 1401

شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۱:۰۷
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران گلستان با اعلام این خبر که پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه خواهران از 25 بهمن آغاز شده است، گفت: آزمون بازپذیری از سال تحصیلی 1402 – 1401 حذف خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم زهرا جمالیزاده اعلام کرد: به حول و قوة الهي و با توجهات حضرت وليّ عصر «ارواحنا فداه» پذیرش سال تحصیلی 1401-1400 در تمامی مقاطع تحصیلی از 25 بهمن ماه 99 آغاز می‌شود.

جمالیزاده بیان کرد: علاقمندان به تحصیل در حوزه‌های علمیه می‌توانند به دو طریق غیرحضوری؛ از طریق پایگاه اینترنتی http://paziresh.whc.ir و حضوری از طریق مراجعه به مدارس علمیه سراسر کشور از تاریخ 25/11/1399 ثبت نام نمایند.

وی توضیح داد: آزمون ورودی کتبی برای تمامی مقاطع تحصیلی (مقطع عمومی ویژه، مقطع عالی و مقطع تخصصی) برگزار می شود که شیوه برگزاری متعاقبا اعلام خواهد شد.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران گلستان، در خصوص زمان برگزاری آزمون گفت: آزمون ورودی در مقطع عمومی روز جمعه  25/04/ 1400 و در مقاطع تکمیلی (مقطع سطح سه و نیز سطح چهار در یک نوبت) و بازپذیری؛ روز جمعه 4/4/1400 برگزار خواهد ‌شد.

جمالیزاده تاکید کرد: نکته مهم که باید به آن پرداخته شود، بحث اصلاح دوره بازپذیری، در شورای معاونت آموزش مرکز مورد کارشناسی و بررسی قرار گرفته است و مقرر شد از سال تحصیلی 1402 –1401 شیوه تحصیلی بازپذیری حذف گردد.

وی افزود: در این خصوص، مقرر شد در سال تحصیلی 1401 –1400 آخرین دوره بازپذیری انجام شود، با عنایت به این تصمیم‌گیری، لازم است تمامی طلاب واجد شرایط بازپذیری، به عنوان آخرین فرصت طلاب اقدام به ثبت نام نمایند.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران گلستان اظهار کرد: با توجه به اهمیت امر خطیر تبلیغات در توسعه کمی و کیفی پذیرش، ابراز کرد: بر اساس نظر سنجی‌های به عمل آمده، بیشترین سهم در جذب داوطلبین، تبلیغات از طریق طلاب مدارس علمیه بوده است.

جمالیزاده اضافه کرد: امسال نیز پویش «هر طلبه یک داوطلب» با قوت و حمایت بیشتری در شبکه علمی پژوهشی کوثرنت و دیگر فضاهای مجازی برگزار خواهد شد که جزئیات آن به مدیریت‌های استانی ابلاغ خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد که با به کارگیری شیوه‌های مؤثر در امر اطلاع‌رسانی و جذب داوطلبان مستعد و شایسته، شاهد رشد و بالندگی حوزه‌های علمیه خواهران باشیم.