کد مطلب: 103515 تعداد بازدید: ۲۶

استاد حوزه خواهران:

حضور فعال بانوان در جریان انقلاب توطئه‌های دشمنان را خنثی کرد

چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۷:۰۸
خانم معصومه رجبلو استاد مدرسه علمیه سعدیه خواهران رامیان گفت: بانوان با اتکاء و توکل به خداوند متعال و با حضور در صحنه های انقلاب اسلامی نقشه های دشمنان را خنثی کردند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان، خانم معصومه رجبلو در نشست پژوهشی که با موضوع «نقش بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی» به صورت مجازی برگزار شد، با اشاره به جایگاه زنان قبل از اسلام، بیان کرد: در دوره قبل از اسلام، زنان نه تنها از حقوق اولیه بهره ای نداشتند، بلکه آنان را در ردیف حیوانات قرار می دادند.

وی زنده به گور کردن دختران را از شاخصه های عصر جاهلیت برشمرد و توضیح داد: در عصر جاهلیت، مردان به دلیل حماقت، نادانی و جهل، دختران را زنده به گور می کردند، زیرا هیچ علمی نسبت به زن، دختر و جایگاه آنان نداشتند.

استاد حوزه ادامه داد: در عصری که جهان غرق در جهل و نادانی بود، خداوند متعال برای نجات انسان‌ها پیامبری را برانگیخت که آنان را از سیاهی و پلیدی رهایی بخشیده و با سنت های غلط و ضد ارزش ها مبارزه کرد.

رجبلو به جایگاه ویژه زنان در اسلام اشاره کرد و افزود: زنانی که از چنین جایگاه رفیعی برخوردار هستند، در به وجود آمدن درخت تنومند انقلاب اسلامی نقش آفرینی کردند.

وی با بیان اینکه زنان از یک سو الگوی سنتی زن مسلمان با حجاب بودند و از طرف دیگر، به صورت فعالانه در عرصه اجتماع برای تعیین سرنوشت و احقاق حقوق خویش و هموطنان تلاش کردند، تشریح کرد: بانوان با حفظ حجاب، عفاف و پوشش اسلامی در عرصه ها و فعالیت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی حضور داشتند که این اقدام آنان برای دشمنان از هر چیزی شکننده و کوبنده تر بود.

مبلغ حوزه با اشاره به توطئه های فرهنگی، نظامی و سیاسی دشمنان، تشریح کرد: بانوان با اتکاء و توکل به خداوند متعال و با حضور در صحنه های انقلاب اسلامی نقشه های دشمنان را خنثی کردند.

رجبلو، به چهل و دو سالگی پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: امروز بانوان مانند چهل و دو سال قبل برای اسلام و انقلاب جانفشانی می کنند به گونه ای که با شیوع ویروس کرونا در کشور برای دوخت ماسک بسیج شدند تا از افراد جامعه در برابر این بیماری منحوس مراقبت کنند که این نشان دهنده نقش موثر زنان در پیروزی، تثبیت و تداوم انقلاب اسلامی است.

وی تحول فکری و روحی در زنان را از دستاوردهای انقلاب دانست و اضافه کرد: تحول فکری و روحی در زنان موجب قرار گرفتن آنان در مسیر اسلام و ارزش های الهی شده و عزت خواهی و کمال جویی را جایگزین بی هویتی ها و بی بند و باری غربی ها می کنند.

استاد حوزه، حضرت فاطمه(سلام الله علیها) را الگوی حسنه برای بانوان معرفی کرد و گفت: زنان انقلابی با الگوگیری از حضرت زهرا(سلام الله علیها) زندگی خود را در مسیر سبک زندگانی این بانوی بزرگ قرار داده و با توکل به خداوند متعال و تاسی از سیره حضرت فاطمه(سلام الله علیها) و بهره گیری از رهنمون های امام راحل(رحمه الله علیه) وارد نهضت شده و از اسلام، انقلاب و قرآن در برابر طاغوت دفاع کردند.