شیعه و سنی، با تکیه بر مشترکات عقیدتی، در راه تحقق وحدت تلاش کنند

شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۲:۱۵

مدیر مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها گنبد کاووس، همبستگی مسلمانان را ضروری برشمرد و گفت: شیعه و سنی باید رهنمودهای قرآن را همواره سرلوحه زندگی خود قرار داده و با تکیه بر مشترکات عقیدتی، گام های مهمی را برای تحقق وحدت بردارند.

از ویژگی های جامعه برتر اسلامی؛ اجرای امر به معروف و نهی از منکر است

شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۶:۳۴

خانم زهرا بای مبلغ حوزه گفت: جامعه اسلامی زمانی بهترین جامعه و مردم آن برترین امت است که امر به معروف و نهی از منکر در آن اجرا شود؛ لذا از اقدامات جامعه ساز رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم برافراشتن بنیان امر به معروف و نهی از منکر بود.

پیروی از سنت نبوی، انسان را از تکبر حفظ می کند

شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۷:۳۵

معاون فرهنگی مدرسه علمیه سعدیه خواهران رامیان با بیان این نکته که دست یافتن به حیات و زندگانی پاکیزه، از آثار پیروی از سنت رسول اکرم(ص) است، اظهار کرد: سیره و سنت حضرت راه و روش خوب زندگی کردن را به ما می آموزد و پیروی از سنت آن حضرت انسان را از تکبر حفظ می کند.

مسئله هفته وحدت، يک تکليف شرعی، الهی و خدایی است

شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۳:۰۶

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: مسئله هفته وحدت، يک تاکتيک سیاسی و مصلحتی نيست بلکه به استناد آيات قرآن و سيره نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) يک تکليف شرعی، الهی و خدایی است.

اختلافات جامعه اسلامی ناشی از عدم اجرای درست تعالیم اجتماعی است

شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۰:۰۳

خانم طاهره قادری مبلغ مدرسه علمیه صدیقه فاطمه(س) گرگان گفت: سرچشمه تشتت و اختلافات جامعه اسلامی ناشی از عدم شناخت صحیح و اجرای درست تعالیم اجتماعی است.

مذاهب اسلامی، جهت تحقق راهکارهای تعمیق وحدت تلاش کنند

شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۲:۰۳

مدیر مجموعه حوزوی الزهرا(س) گرگان هفته را فرصت مناسبی دانست تا تمامی مذاهب اسلامی در راستای شناسایی و تحقق راهکارهای تقویت و تعمیق وحدت مذاهب اسلامی گام بردارند.

تمسک به سیره نبوی، یکی از راه های رسیدن به سعادت است

شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۹:۲۹

خانم رحیمی مبلغ مدرسه علمیه سعدیه خواهران رامیان، سیره نبوی را بهترین سیره دانست و اضافه کرد: برای رسیدن به سعادت باید از سبک زندگی و سیره اخلاقی آن حضرت پیروی کرد.

امامان معصوم(علیهم السلام) عالی ترین هدایتگر در حوزه معرفتی هستند

دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۲:۲۳

استاد مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان؛ امامان معصوم(علیهم السلام) را عالی ترین هدایتگر در حوزه معرفتی دانست و گفت: در نظام اخلاقی اسلام به خودشناسی، خداشناسی و هستی شناسی به عنوان ریشه های شکل گیری ملکات اخلاقی توجه شده است که این مهم با شناخت و تبعیت از ائمه هدی (علیهم السلام) فهمیده خواهد شد.

عمل و رفتار طلاب، باید موجب زینت و افتخار ائمه اطهار(ع) باشد

شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۶:۱۰

معاون آموزش مرکز تخصصی الزهرا(س) گرگان، طلاب را سالکان الی الله و وارثان انبیاء نامید و گفت: طلاب رابط بین مردم و خدا و نماینده ائمه هدی (علیهم السلام) هستند و باید طوری عمل و رفتار نمایید که موجب زینت و افتخار ائمه اطهار(علیهم السلام) باشید.

یکی از وظایف طلاب خواهر، پیام رسانی ولایت حضرت مهدی(عج) به جامعه است

پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۱:۱۶

خانم مریم صالحی منش مبلغ حوزه گفت: بانوان مبلغ، با بهره برداری از علوم و معارف اهل بیت علیهم السلام و هوشیاری، پیام ولایت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف را به همه برسانند.